Skip to Content

Army ROTC

Home > Alumni > Multiple Class Years

Multiple Class Years

Class of 1983
Arthur Bailey, Marc Bostancic, Elizabeth Brophy, Richard Cozby, Michael Deaton, Gregory Erickson, Michael Gatje, Russell Guillette, William Hickman, David Jones, Thomas Koesters, Michael Kramer, Mark Mauldin, Jack McCall Jr., Michael L. Silhol, Stuart Stubblebine, Edward Williams

Class of 1982
John Alexander, Mark Daugherty, Jack DePriest, David Goldstein, James Kaiser, Jeffery Kirk, Henry Loggins, Eric Mays, Paul Parks, Karl Sitz, David Wasby, Mike Law

Class of 1981
Christopher Calhoun, David Jones, Byron Kennedy III, James Klaus, Steve Lawrence, Teresa Lefebvre-Almelid, Robert Long Jr., Patrick McDermott, John Nowell, William Sampson, Alexander Sanchez, Robert Strickland, John Triplett Jr., William Walton, Robert Weber, Judy Wilhide

Class of 1980
Ronald Allen, Gerald Campo Jr., Donald Cochran, Sandra Cochran, Bruce Dean Jr., Mark Dietz, Debra Galloway-Schnelle, Carl Jacobson, Steven Lippert, Scott McPherson, Karl Miller, Terry Saltsman, Timothy Sanders, Richard Tysor, Don Young

Class of 1978
Timothy Cowles, Timothy Cummings, Jonathan Haley, Tom Kolditz, Betty Pollries, James Post, Kenneth Steffen, Paul Taylor

Class of 1977
James Althouse, Mark Barron, Jonathan Cooper, William Gordon, Richard Hamblen

Class of 1976
Gilley Richardson, Jeanne-Marie Russell, Randy Concduff, Richard Moore, Thomas York

Class of 1975
James R. Sporn, John E. Carr, Orin W. Crouch, Jr., J. Charles Dunham, Charles A. Heffernan, Jr., George T. Hudson, W. Alexander Hollis, John B. Messamore, Thomas F. Parrish, Jr., M. Kirk Vonrosenberg, William T. Watson III, Steve A. Mick, Michael C. Chsick & David C. White, Robert D. Turner, James E. Anderholm, Stephan K. Stewman

Class of 1974
Stephen Abernathy, Salvador Acosta, Curtis Baysinger, Leon Cash, Arthur Hayden, David Holt, Stephen Jones, Thomas Miner, Douglass Mori, Wayne Palmore, John Parker, Michael Podurgal, Cecil Ross, Robert Wood

Class of 1973
John Jones Jr., Murrell Shields, Bernardo C. Negrete

Class of 1972
James Bedford, Walter Gay Jr., Leila Gilbert, William Klein, Richard Somers, Alice Wagner

Class of 1971
Terrance Brown, Joel Frockt, Garrett Lear, Michael Sullivan, Thomas Barfield, George Liesmann, Joe Purcell, Michael Parker

Class of 1970
Wayne Graham, James Hustead, Charles Rhode Jr., Thomas Smith, Geoffrey Waters

Class of 1969
Malcolm Baird, Doug Bates, Drew Brandt, William Cantrell, Don P. Dickinson III, Richard A. Ellis, Ronald I. Feldman, Lee B. Forb, Richard Genung, Ralph Griffin, John Jacobs, William Jenkins, Mason Lampton, Stephen McCord, Robert B. MacIlveen, Jim Rosenblatt, John Schwenker, William L. Small, Mark R. Steele, Alan Strain, Robert G. Storey, Martha Swatek, Thomas Tribble, A. Edward Turner, Jr., Gerald Walling, Joe V. Williams, M. Baker Wyche III

Class of 1968
Reginald Brockwell, Jack Charney, Ross Rainwater, C. York Craig, Cooper M. Schley, Jr., Thomas N. Meriweather, Wayne Faircloth

Class of 1967
Urey Alexander Jr., John Parker III, Paul Russell Jr., William C. Wood

Class of 1966
Unknown     

Class of 1965
Unknown

Class of 1964
James Agee Jr., Thomas C Avery, David Bassett, John Bulbrook, Leslie B. Enoch II, Ernest Hardison III, Richard Harper, Jr., James Harter Jr., Robert Hill III, James Mann, William McClanahan Jr., James Nelson, Robert O'Neil, James Polk III, Robert Presson, Charles Samuels, William D. Settlemire, Charles Shrader, Thomas Tribke, William Waldrup Jr., Robert Williams Jr., Richard Windsor, Ferd Zundel

Class of 1963
James A. Johnson, Timothy P. Willis, William J. Miller, David M. Bullock, Thomas J. Patrick, Ernest C. Buchi, Paul I. Sexton, Cecil R. Gibson, Carl E. Childress, Marshall L. Graves, Lionel R. Barrett, Thomas J. Campbell, Michael W. Broadbear, Thomas A. Duke, Henry C. Dodge, McKenzie C. Roberts, Larry S. Banks, Ray G. Martin, William H. Gillespie, Roy A. Blount, Jule D. Crocker, Andrew G. Cope, Seth H. Griffin, Joe H. Davis, Sam B. Upchurch, Anthony D. Thompson, John R. Braden, Raymond J. Wauford

Class of 1962
Walter Thomasson

Class of 1961
Unknown

Class of 1960
James Clayton, Jr., James McKee, James Shackleford III, Richard Warden, Sr.

Class of 1959
Thompson McDaniel, Charles D. Robinson

Class of 1958
Fred Beesley, Jr., E. David Brockman, William Potts, Thomas Wagner

Class of 1957
Jesse Perry, Carl Stem

Class of 1955
Cloyd Beasley Jr., G. W. Coble, James H. Patton, Harrison Pittman, Thomas Weaver Jr.

Class of 1954
Homer B. Gibbs, Herbert R. Hahn, H. Blair Trimble

Class of 1953
Marvin Callon, Theodore Lakos

Class of 1952
M. J. Asensio Jr.

©